kilpnääre? 30.12.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

TERE.PEREARST DIAGNOOSIS VEREANALÜÜSI PÕHJAL KILPNÄÄRME ÜLETALITLUSE.MIDA SEE DIAGNOOS KAASA TOOB?PRAEGU EI TUNNE PEALE VÄSIMUSE JA SELLE ,ET SILMAD "HÕÕRUVAD" JA ON PAISTES MIDAGI KA KEHAKAAL ON LANGENUD.FOORUMIT LUGEDES SAIN ARU ,ET ON TEGEMIST KROONILISE HAIGUSEGA.ENDOKRINOLOOGILE SAAN ALLES JAANUARIS.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõigepealt tuleb selgitada, missugune kilpnäärmehaigus ületalitlust põhjustab ja kui suure ületalitlusega tegemist on. Väsimus, kaalulangus ja silmade ärritus on tõenäoliselt ületalitlusest tingitud. Täpsest diagnoosist sõltub ka ravitaktika ja prognoos. Võimalikud on kolm raviviisi - tablettravi, radiojoodravi ja lõikus. Tõenäoliselt alustatakse tablettraviga (kui perearst pole seda juba teinud) ja see toob ka Teie vaevustele leevendust. Teatud asjaoludel on edaspidi võimalikud ka teised raviviisid. Täpsemaid selgitusi jagab tehtud uuringute põhjal endokrinoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.