Küsimus rohu kohta 17.12.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane naine ja minu kilpnäärme alataltuse näitaja on natuke järjest tõusnud. Siiski mitte niipalju, et peaksin vastavat rohtu võtma (käin regulaarselt aastas kaks korda vereproovil). Kuna viimasel ajal on mul tekkinud tugevad unehäired (on raske aasta, sest pere ja töö kõrvalt teen lõputööd ülikoolis), siis perearst kirjutas mulle rohu ALPRAZOLAM Grindeks 0,5 mg. Rohi on mul aidanud viimased 40 päeva korralikult magada.
Minu küsimus on, et kui see rohi nüüd otsa saab ja ma ikka vaevlen oma unehäirete käes, kas siis võin edasi võtta seda rohtu, või tuleb mingit teist rohtu kasutada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Alprazolam ei avalda mingit mõju Teie kilpnäärme talitlusele ja unehäirete püsimisel võite seda jätkuvalt tarvitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.