pikk tüdruk 14.11.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tuttava 5-aastane tütar on 135 cm pikk. Vanemad arvavad, et kui isa on samuti pikk (2 m), siis on selline kasv normaalne. Tunnen ka teisi pikkade inimeste lapsi, aga sellise pikkusega ei torka neist keegi silma.
Milline on teie hinnang? Kas ei peaks siiski välistama võimalikud haiguslikud põhjused?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole ma lasteendokrinoloog ega kasvuhäirete spetsialist. Kasvuhormooni liigsekretsiooni esineb lapseeas väga harva. Üldisest kasvukõverast väljapoole jäävate laste arengut võiks siiski jälgida spetsialist - lastearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.