Väike palavik, suurenenud higistamine, nõrkus. 04.10.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 22a. neiu.
Jäin septembri kuu alguses haigeks. Kaasnesid tavalised külmetusnähud: äge köha, nohu, palavik, nõrkus. Perearst kirjutas nädalaks välja anitibiootikumid: Amoxcillin.
Hakkas justkui veidi paremaks minema, kuid see väike palavik jäi püsima (37.2-37,5) nüüdseks siis kuu aega seda.
Nohu ja köha on ajapikku taandunud.

Muret teeb siis lisaks sellele väiksele palavikule:

Suurenenud higistamine kaenlaalustes, pluss vasaku kaenlaaluse ees on suurenenud lihas võrreldes teisega. Kaenlaalused veidi valutavad ka, kuid muhke seal all ei ole täheldanud.

Hommikuti ülesse ärgates olen eest rinnalt ja selja ülaosast higine.

Kukal, kael ja ülaselg on kanged.. ja kuumavad.

Miski nagu suruks ka kõri peale, ja hääle mõningane muutus kähedamaks.

Tihti on ka nõrkuse ja iivelduse hoogusid.

Sai tehtud ka eelmine nädal kopsupilt ja vereproov, need olid korras.

Et jah, enda meelest ei ole mingeid erilisi muutusi ka teinud, kui siis ainult seda, et samal ajal läinud üle Evra plaastrite pealt Nuvaringile.. et siis kas võibolla sellest see hoopis.

Kuid kas ei või olla tegu näiteks kilpnäärme ala- või ületalitusega?

Olen tõesti täitsa nõutu, varem ei ole kunagi midagi sellist olnud.
Enesetunne üsna niru.. kuigi tööl olen terve see aeg suutnud ikka käia.

Ette tänades..

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vaevused võiksid põhimõtteliselt esineda kilpnäärme ületalitluse korral, kuid ületalitlus ei alga külmetusnähtudega ega ole ka põhjustatud külmetusest või seotud hingamisteede viirusinfektsiooniga. Kui perearstil teised uuringud tehtud, võiks igaks juhuks ka kilpnäärme talitlust kontrollida. Samas on ületalitluse tõenäosus Teie puhul siiski vähene.
Tervitades,
Anu Ambos.