ravimid 26.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus, endokrinoloog kirjutas mulle välja ravimid estrofemm ja dhuphastooniga et saada tsüklilist ravi, et esile kutsuda menstruatsioon.Kuna iseeneslikult need ei alanud ravi alustati 18 aastaselt präegu olen 22 aastane ravi on eluaegne kuna mul on kaasasündinud ajuripatsi häire tänu kasvajale siis naissuguhormoone on vähe. Nende ravimitega käib mul menstruatsioon regulaarselt,kuid ei toimu ovulutsiooni mul on selline küsimus kuna mul ovultsiooni ei käi siis pole mul rasestumin võimalik kuid ma soovin last saada kas on võimalus ovulutsioone esile kutsuda, muidu munasarjad on korras ja üksikud folliikliid asetsevad munasarjades emakas ka on korras. Palun vastake kuna mu ravi arstile on veel pikk järjekord.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa mina Teie küsimusele ammendavalt vastata. Olete östrogeen-gestageen asendusravil ja selle foonil tõenäoliselt ovulatsioone ei toimu. Ilma ovulatsioonita ei ole rasestumine tõepoolest võimalik. Kas Teil on võimalik ovulatsioone esile kutsuda ja kuidas seda võiks teha, selgitab Teie raviarst. Kiiret ei ole Teil 22-aastasena kuhugi. Arutage seda probleemi oma raviarstiga järgmisel visiidil.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.