tsh paigast ära raseduse ajal 14.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Jaanuari lõpus sel aastal oli mul kilpnääre, kus see eemaldati 100%. Võtan türoksiini igapäevaselt 125mikrogrammi. Mõned nädalad tagasi avastasin et olen rase. Teades et peab jälgima hormooni eriti raseduse ajal hakkasin aega oma endokrinoloogile otsima. Kahjuks ta puhkusel ja nii sai perearstil vereanalüüs tehtud. Nüüd aga selgus et TSH pagiast ära, norm 0,4-4,0 mul 10,9, fT4 oli paigas, lubatud 10,3-24,5 mul 14,8. Soovitas pidada nõu endokrinoloogiga ja hetkel mitte rohu kogust muuta.

Kuna aga oma arst tuleb alles kuu lõpus puhkuselt välja siis ei saa varem uurida kuidas seis tegelikult on. Kardan just et lapsele ei mõjuks halvasti TSH mitte normis olemine. Kas võib mõjuda? Ja kuidas? Rasedust 8 nädalat, et just selline oluline aju ja närvide arenemise aeg.

Tänud ette vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiini annust võiks suurendada 150 mikrogrammile päevas juba enne endokrinoloogi vastuvõtule minekut. Võimalik, et raseduse edenedes võib annus veelgi suureneda. Paanikaks pole siiski põhjust, loote arengut selline minimaalne hormoonivaegus ei tohiks mõjutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.