Teadmata põhjustel kõhuvaldud 06.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 37a naisterahvas. Kõhuvalud paremal pool roide piirkonnas ja pisut allpool esinevad mul juba ca 10 aastat. Esimesel korral kui valusid uuriti, oli maks vist pisut suurenenud. Nii arsT mulle ütleski, et vist on pisut suurenenud. Aga otsest põhjust kõhuvaludele ei leitudki. Nii siis sai sellega rahule jäädudki.
Käesoleval aastal tehtud UH järgi on kõik ok, ainult sapipõies on mingid naastud, mis väidetavalt valu teha ei saa. Naastude põhjust samuti ei tea. Endoskoopiliselt mingit leidu ei ole.
Uriini analüüs on korras. Nii bakterid kui ka muud näitajad (pisut on ketoone).
Ka suu limaskest on kogu aeg kuiv ja keel valge. Samad probleemid on ka minu kahel lapsel.
Lasin teha analüüsi helmentidele- see samuti korras. Lambliate suhtes perearst arvas, et tänapäeval neid ei esine ja neid proove samuti ei tehta.
Samas pärakuava aegajalt sügeleb küll ja meil kõigil peres.
Ja nii me siis vaevleme oma kõhumuredega edasi. Perearst arvas, et tegu võib olla stressiga. Stess on tegelikul küll ja põhimureks on kõigi teiste murede seas kõhuvalud, millele keegi ei seletust ega ravi ei leia.
Hea meelega laseks omale ja oma lastele veel kord teha parasiitide analüüsid ja samuti ka analüüsid H-bakterile. Ja kas tõepoolest ei ole võimalik lambliate suhtes proove teha? Ometi minu ühell minu väga lähedasel tuttaval, kellega elasime prakstiliselt koos, on olnud lambliad ja tema mured olid üsnagi samasugused. Olen nõus proovid ise kinni maksma. Aga kas ja kus saab neid teha ilma, et oleks vaja saatelehte. Peaasi, et saaks teada mis meil viga on ja mine tea- ehk on ravimgi olemas.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie küsimus on tulnud valel aadressil. Palun esitage see gastro-enteroloogile (mao-soolearstile).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.