Tasuks karta kilpnäärmehaigust või ei? 17.07.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 19.aastane noor neiu ja hiljuti märkas üks lähedane sugulane, et olen koguaeg väsinud või uimane ning mõtles, et äkki võib mul olla probleeme kilpnäärmega. Hakkasin siis täpsemalt uurima kilpnäärmehaigusi ja sümptomeid. Olen alati väga pikk (praegu umbes 183cm) ja peenike olnud, isegi alakaaluline. Umbes poolteist aastat tagasi hakkas mu kehakaal väga järsult tõusma. Tol hetkel arvasin, et see on pigem rasestusmisvastastest tablettidest. Silmanägemise koha pealt niipalju, et see on mul väiksest saadik juba olnud kehva, pluss. Viimase aasta jooksul oli ka palju haige.
Ma ei tea kas kõik on lihtsalt kokkusattumus või ongi mul põhjust kahtlustada mingit kilpnäärmehaigust...

Ette tänades ,

L.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tõepoolest tunnete end väsinuna ja haiglasena, soovitan esmalt pöörduda perearsti poole. Teie kirjast ei leia küll ühtegi põhjust kahtlustada Teil kilpnäärmehaigust. Kui perearst on Teid üle vaadanud ja ka temal selline kahtlus peaks tekkima, korraldab ta vajalikud uuringud ja suunamise endokrinoloogile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.