Luuline vanus 10.06.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 14-aastane tüdruk. Käisin röntgenis, et teada saada, kas mul on veel pikkuskasvu oodata (olen 177 cm juba). Tehti pilt ja sain vastuse. Kahjuks ei oska ma saadud vastuse põhjal järeldada, kas on veel pikkust tulemas või ei. Kirjutan täpselt vastuse kirjelduse:

Rtg.-l paremast labakäest küünarvarrest a-p sihis.
Epifüsaarjooned sulgumas; pikkade toruluude kortikaalis tavaline, luukanal iseärasuseta.
Luuline vanus vastab 14 aasta vanusele.
Rtg.-l vasemast labakäest küünarvarrest a-p sihis.
Epifüsaarjooned sulgumas; pikkade toruluude kortikaalis tavaline, luukanal iseärasuseta.
Luule vanus vastab 14 aasta vanusele.

Loodan, et oskate mind aidata ja öelda, kas kasv on peatunud. Kas seda saab selle röntgenipildi põhjal öelda või peab veel millestki pilti tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellest röntgenpildi kirjeldusest võib välja lugeda, et palju Sa enam ei kasva. 2-3 cm lisandumine on siiski võimalik. Soovitan nõu pidada ka lasteendokrinoloogiga, kes vajadusel teeb ka vereproovi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.