kortisooli mõõtmine vereanalüüsis. 02.06.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun öelge, kas ilma saatekirjata on võimalik kuskil laboratooriumis kortisooli taset määrata? Või on selleks tingimata vaja endikrinoloogi saatekirja.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saatekirja on hormoonanalüüsi tegemiseks alati vaja. Selle võib anda ka perearst või mõne teise eriala arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.