Tpo Ak 28.04.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Tpo Ak näit on üle 1000. Muud näitajad kõiguvad, normi piiril.
Miks seda näitu mõõdetakse, kuigi Krooniline Autoimmuunne türeoidiit ravi ei vaja? Ja tundub, et see näit iseenesest mingit tähtsust ei oma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TPO tiitril on tähendust peamiselt ainult kroonilise türeoidiidi diagnoosimise hetkel. Edaspidi teda pidevalt kontrollida pole mõtet ja võib piirduda hormoonanalüüsidega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.