kilpnäärme vähi ravi tüsistused 21.04.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kaks küsimust:
1. Kas radioktiivse joodi ravi tagajärjel on täheldatud mingeid tüsistusi, uued vähikolded muudes elundites jms?
2. Kas "kilpnäärme" vähki põdenud inimestel on võrreldes tervete inimestega eelsoodumus antud haiguse muusse vormi "nakatuda", kui jah siis millisesse?

Oliver

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Siin kaks vastust:
1. Radiojoodravi on maailmas kasutatud ca 70 aastat. Mingit halvaloomuliste kasvajate esinemissageduse tõusu selliselt ravitud patsientidel pole täheldatud.
2. Ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.