Millele võivad viidata tumedad silmaalused 19.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Hiljaaegu, mõne nädalaga on minu silmade alla tekkinud tumedad rõngad. Varem sellist probleemi pole olnud. Millistele haigustele võivad tumedad silmaalused viidata?

Olen 23 aastane naine, võtan korduva somaatiliste sümptomitega depressiooni raviks 1,5 a antidepressanti Cypralex, olen pidevalt hädas ka äärmiselt madala vererõhuga. Tihti esineb peavalusid, iiveldust... Neid võib kõiki seostada ka depressiooniga, kuid tundub uskumatu, et nii paljud mured on kõik põhjustatud depressioonist.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei tea küll ühtegi endokriinhaigust, mille sümptomiteks on tumedad rõngad silmade ümbruses. Pigem võiks see rääkida organismi üldisest kurnatusest. Igaks juhuks võiksite perearstiga nõu pidada ja mõned üldanalüüsid teha. Kui uuringud korras, võiks paar nädalat puhata (eelistatult mõnes päikeseküllases kohas).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.