Veresuhkur vanemal inimesel 10.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuidas suhtuda ligi 80-aastase naisterahva puhul veresuhkru näitu 17? Võtab tablette, aga versuhkur kõigub ikka vaid 17 ja 21 vahel. Teise probleemiga haiglas viibides sai tablettide asemel süste ja siis oli näit 6. Kas peaks usaldama perearsti ja laskma jätkata tablettide võtmist või peaks midagi tõsisemalt ette võtma? Kahjuks ei oska öelda ravimite nimesid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii kõrgetesse veresuhkru näitudesse tuleb mistahes vanuses patsiendil suhtuda väga tõsiselt. Tõenäoliselt vajab patsient insuliinravi. Iseasi, kas ta on ise võimeline ennast süstima või on vajalik kasutada kõrvalabi. Süstida tuleb tõenäoliselt 1-2 korda päevas. Raviskeemi koostamiseks võiks perearst küsida nõu endokrinoloogilt (kasvõi telefoni teel).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.