Halb enesetunne pärast sööki 21.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ,

Olen 35 a. mees , viimase aasta jooksul on mul sagenenud kehv enesetunne pärast sööki(käte ebakindlus/värin , pulss kiireneb süda peksleb , käed muutuvad raskeks , töövõime/ keskendumisvõime kaob) nüüd juba peaaegu iga kord nii , ei peagi palju sööma kui antud situatsioon tekib.
Milles võib olla küsimus ?
Diabeet ?
Kilpnääre?
Perearst ei oska midagi öelda
Aitäh ,
Vastuse eest ,

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pean Teid kahjuks kurvastama. Niimoodi küll ühtegi haigust diagnoosida ei saa. Silma hakkab asjaolu, et vaevused tekivad pärast sööki. Võimalik on seos mao-sooletraktiga. Kilpnäärmehaiguses küsimus küll ei ole. Suhkurtõve suhtes ei oska veresuhkrut määramata ütelda musta ega valget.
Palun pöörduge perearstile ja tehke ka mõned uuringud! Diabeeti saab kinnitada või ümber lükata ikka üksnes veresuhkrut kontrollides.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.