küsimus 21.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,käime küll arstil aga midagi ei seleta arst,sellepärast tülitan teid,kui võimalik kirja teel seletada,mida tähendab-Sonograafiline ja palpatoorne leid jätavad autoimmuunse türeoidiidi võimaluse.Kilpnäärme sõlme punktsioon osutu mitteinformatiivseks,tegelikult ma selle sõlme pärast läksingi,seda on kontrollitud 2 aastat tagasi,öeldi tookord et kord aastas teha,nüüd arst uut punktsiooni ei teinud,kas peaksin selle sõlme pärast muretsema,mõõdud 28*34*64 ,tulge aasta pärast,ega see maalt käimine nii kerge ei olegi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui arst ei seleta, tuleb julgelt küsida! Teil on kilpnäärmes päris suur sõlm (kui need on ikka sõlme, mitte sagara mõõdud). Punktsioonil saadud materjali uurimine ei selgitanud, kas tegemist on hea- või pahaloomulise haigusega. Arstile jäi kaela katsudes ja ultraheliuuringul tehtud pilti vaadates mulje, et tegemist võiks olla kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga (healoomuline haigus) ja seepärast ei kiirustanud arst Teid lõikusele saatma.
Aasta pärast tuleb kindlasti uuesti kontrollile minna. Soovitav oleks määrata verest antikehade tiiter ja võtta uus punktsioon.
Lisaselgitusi võite küsida ka perearstilt, kellele Teie kätte antud vastus tõenäoliselt oligi mõeldud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.