paistes liigesed 07.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,

18 aastasel neiul juba 3 aastat kõik liigesed paistes, eriti tugevalt pahkluude kohal. Valu ei keba, vahel sääred tõmbuvad öösel krampi. Reumatoloogilised proovid kõik negatiivsed, reumatoloog vaatas ka ultraheliga, et mingeid liigesekahjustusi pole, kuid paistetus on liigestel olemas. Kas tegemist võib iolla hormonaalse häirega? Kuidas ravida? Paistetus tekkis peale ägeda mononikleoosi põdfemist.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Liigesvaevused ei ole endokriinhaigustele iseloomulikud. Ei oska ka infektsioosset mononukleoosi kuidagi endokriinhaigustega seostada. Kui reumatoloogid liigeskahjustust ei leia, tuleb probleemi uuesti perearstiga arutada ja põhjuseid mujalt otsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.