vaktsiinid ja diabeedirisk 31.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere!
Olen 1. tübi diabeetik ja kuuekuuse lapse ema. siiani olen laskanud talle teha kõik nn kohustuslikud vaktsiinid, aga nüüd hakkasn mõtlema, kas poleks mitte parem lasta teha võimalikult vähe vaktsiine, et lapse immuunsüsteemi mitte üle koormata?
Kas see oleks mõttekas, et lapse diabeediriski vähendada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie lapse diabeedirisk ei ole suur, kõigest paar protsenti. Ei arva, et vaktsineerimine lapse immuunsüsteemi kuidagi üle koormaks ja diabeediriski suurendaks. Võite oma last vaktsineerida nagu iga tervet last.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.