6a lapse kilpnäärme probleem 16.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen külastanud mitmeid arste ja vastused on vastukäivad. Laps higistab, nahk vahelduva eduga kare. Nüüd ka jalad väsivad kiiresti. Jalas kurdab ka vahetevahel valu. Kolesterool kõrge. ( ei ole paks, aga pigem priske).Esimene arst soovitas türoxiini, teine, aga ütles, et see oli õige tegu, et seda ei andnud. Kolmas ei mõistnud kuidas on korraga nii ala- kui ületalitus. Soovin väga oma last näha tervena!
Analüüs: TSH 4,04- FT4 22-FT3 8,46
Mis teie arvate sellest ja kuhu oleks meil võimalik edasi pöörduda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie lapse hormoonanalüüsidel ei ole viga midagi - mina ei näe ei ala- ega ületalitlust. Seega on lapse jalavalu, väsimuse, kareda naha jne. põhjused mujal. Soovitan pöörduda lastearsti konsultatsioonile ja jätta kilpnäärmeuuringud mõneks ajaks kõrvale.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.