Külm. 04.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kas tihti esinevad külmavärinad võivad olla seotud minu haigusega?(Võtan juba aastaid L-Türoksiini,TSH-on normis.)Vahel on nii tugevad külmhood,et soojendan end elektrikotiga.Jään ka väga tihti haigeks.Vererõhk on normaalne.Olen ka veidi ülkaalus.Käin küll regulaarselt ujumas ja saunas,et vastu seista talvele.Ka peale sauna esinevad külmavärinad-nii umbes tunni möödudes.Olen 46-qastane.Kuhu või kelle poole ma peaks pöörduma?Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hüpotüreoos on adekvaatselt kompenseeritud ja külmavärinate tekkimisega ei tohiks sellel seost olla. Probleemiga tuleb esmalt ikka perearstile pöörduda. Igaks juhuks võiksite ise külmavärinate tekkides oma kehatemperatuuri mõõta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.