Tere 28.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

4 aastat tagasi avastati mul pahaloomuline vähkkasvaja kilpnäärmes. Esamalt eraldati pool kilpnäärmest. Peale uuringuid võeti ka teine pool ära. Seega oli mul siis täielik kilpnäärme eraldamine. Peale seda sain mõned korrad radioaktiivse joodiga järelravi...ja siis jäi asi soiku. Nüüd ei ole pea 2 aastat arsti juures käinud. Saama ta on kindlasti mõned joodiravid. Kavatsen nüüd esimesel võimalusel uuesti arsti juurde minna ja ravi hoolsamalt jätkata. Sooviksin teada millised võivad olla tüsistused...kuna ei ole nii ammu ravil käinud.
Pean iga hommik võtma 2 tabletti Thyroxini . Aga on olnud päevi ja isegi nädalaid kus ma olen jätnud ravimi võtmata...selllest tingituna olen olnud lõpuks väga väsinu. Millised võivad olla tulemused pideva kilnäärme alatalituse tõttu?
Olen kuulnud kuskilt,et kilnäärme puudulikusega ei tohi käia solaariumis ja mite viibida liigselt päikese käes? Plaanime detsembris sõita egiptusesse...kuidas see võib mõjuda?

Ette tänades Ave!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kallis inimene, vähiga ei naljatata! Kõige tõsisem tagajärg, mida Teie puhul oskan nimetada, on vähi võimalik uuestiteke või levimine. Niisiis, ruttu arsti juurde!
Kui kontroll on tehtud, vähk pole levinud ja asendusravi korralikult võetud, võite päevitada ja ka solaariumis käia palju kulub!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.