südame kloppimine 27.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 50. a. naine.Mind on hakanud tugevalt häirima südame kloppimine.Kusjuures just siis, kui tahaks magama jääda.Unehäired ka. Tihtipeale istun öösiti üleval.Kui ikka kl.2 öösel uni ära läheb, on päeva alguseni pikk aeg oodata.Päeval pole mingit häda, aga just siis, kui peaks magama. Mäletan , et keskkoolis käies ka süda kloppis. Pärast 1. sünnitust oli küll kilpnäärme suurenemine nähtavalt, aga ei mäletagi, mis arst tookord ütles, noore inimese asi, siis mingeid tablette tarvitasin.Hoolimata vähesest uneajast eriti kehvasti ennast ei tunne, aga ööd on piinavad. Kas tegemist võiks olla kilpnäärme haigusega .Kuigi on abikaasa pärast suur mure , siiski ärevushäireks ma seda ei peaks.
Lugupidamisega Ene

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kirja põhjal arvan siiski, et esiplaanil on unehäire ja oodatav unetu ja raske öö paneb õhtul ka südame kloppima. Sellest hoolimata soovitan kilpnäärme hormoonanalüüsi ära teha, seda enam, et nooruses on kilpnäärmega probleeme olnud. Rääkige oma murest perearstile, vajadusel suunab ta Teid täiendavateks uuringuteks edasi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.