ülekaalulisus 30.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olem 37a mul on 6last olen 149kg kunagi elasin Pärnus siis käisin endos kõik proovid olid korras,nüüd kevadel tehti ka Tallinnas proovid aga kõik on korras olen 2 kuud pidanud dieeti ja kaal mängib kord läheb alla kord tagasi veresuhkur oli 5,0 ma ei tea mis ette võtta kas tasuks endosse pöörduda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist rasvtõvega ja kui korduvalt tehtud terviseuuringud hormonaalset häiret ei näita, pole erilist mõtet ka endokrinoloogile pöörduda. Dieedile ja elustiilile lisaks on võimalus kehakaalu langetamiseks kasutada ka kahte retseptiravimit (reduktiil ja xenical), nende osas võib Teid nõustada perearst. Kaaluda võib ka bariaatrilise kirurgia võimalust (magu vähendav lõikus), kuna rasvumine on märkimisväärne (selliseid lõikusi tehakse Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas, tõenäoliselt ka Tartus).
Tervitades ja edu soovides,
dr. Anu Ambos.