madal varesuhkur 28.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Vaevlen sagedaste iiveldushoogude ja peavalu all.Vereproove tehakse perearsti juures umbes kord aastas, neist ühel korral oli suhkur alla normi, kuigi proovi andsin peale hommikusööki.
Kas oskate selgitada, millele sellised tunnused viitavad-algav suhkruhaigus , kas võib insuliini organismis ülemäära olla .
tänan.
Maie

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui esines veresuhkru kõrvalekalle, tuleb analüüsi korrata hommikul tühja kõhuga veeniverest. Normist madalam veresuhkru väärtus suhkurtõvele küll ei viita. Pigem võiks tegemist olla laboriveaga. Ülemäärastes hulkades insuliini tootev kõhunäärme kasvaja on üliharv haigus ja siis langeb veresuhkur madalale just pikemate söögivahede järel, mitte peale sööki.
Peavalud koos iiveldusega võiksid osutada migreenile. Igaks juhuks tuleks siiski teha ka seedetraktiuuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.