solaarium, infrapuna saun 12.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 21a. naine. Diagnoositud 8 aastat tagasi väike ületalitlus, ("mis pika peale pidavat muutuma alatalitluseks" - tyreodiit?! )Hetkel on mitu aastat kõik analüüsid korras olnud. Küsimus siis järgmine kas tohib kasutada mõõdukalt kord kuus solaariumi ja infrapunasauna? kas on veel midagi, millest peaks hoiduma või mõõdukalt kasutama: sauna?

Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei selgu kirjast Teie konkreetset diagnoosi (krooniline autoimmuunne türeoidiit?), kuid kui kilpnäärme talitlus on aastaid püsinud normaalsena, ei näe ma küll põhjust solaariumi ja infrapunasauna kasutamisest loobumiseks. Ka rannas võite päikest võtta ja tavalises saunas leili visata. Kindlasti peate kord aastas kontrollil käima, et kilpnäärme talitlust jälgida ja vajadusel abinõud tarvitusele võtta. Seni kuni hormoonid on korras, võite elada nagu iga terve noor naine.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.