kas ma kasvan veel (laiuses)? 04.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 18 aastane, 175cm pikk, 65kg meessoost.

jama selles et käed peenikesed, käelabad väikesed, õlad kitsad, tundun näost kõvasti noorem jne. nagu oleks mingi 15 aastane. Olen 2 aastat jõusaalis käinud, söön 4 korda päevas vaheldusrikast toitu. Kogu aeg olen enda eakaaslastest väiksem ja noorem tundunud.

Lihas massi on umbes sama palju kui eakaaslastel, kellel head geenid (tugevama kehaehitusega)...see on saavutatud peale 2 aastat jõusaalis käimist.

vanemad on normaalses kasvus.

küsimus selles, et kas minu luustik areneb veel? kas käevarred ja õlad lähevad laiemaks (luustiku arvelt)?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa Teie kirjale ilma Teid läbi vaatamata ja uuringuid tegemata adekvaatselt vastata. Pikkuskasvu ja lihasmassi kõrval on oluline ka sugunäärmete eakohane areng. Soovitan pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.