lastetus 02.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tehtud mitu ebaõnnestud kunstlikku viljastamist. Millegipärast ebaõnnestumise põhjusi ei uurita. Kas saaks ise pöörduda endokrinoloogi juurde hormoonide ja kilpnäärme uuringuteks. Kas on vaja saatekirja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teie konkreetset juhtumit kommenteerida, kuid tavaliselt eelnevad kunstlikule viljastamisele põhjalikud uuringud, mille käigus määratakse ka kilpnäärme- ja suguhormoonide taset.
Loomulikult võite kahtluse korral alati endokrinoloogile pöörduda ja lisauuringuid teha. Ilma saatekirjata saate pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule Tallinna või Tartu erakliinikutes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.