madal versuhkur 03.09.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! käisin eelmisel nädalal perearstil oma põlvevalu murega ja kuna ta arvas et ehk on tegemist reumaga lasi teha hulk vereproove milledest selgus et ülejäänu oli kombes aga veresuhkur oli 3. Ütles ,et see on natuke madal, et sööge kommi rohkem. Tavaliselt ma suur magusasõber pole, kuid eelmisel õhtul olime lapsega kommikausiga üsna heades suhetes. Viimasel ajal on hommikuti tihti väga halb olla, iiveldab ja pea valutab. Olen hakanud märkama et see taandub peale hommikust müsli söömist. Ma otseselt suhkru tarbimisest ei hoidu kuid vaatan ikka hoolega mida suhu pistan sest peale sünnitust (24.07.07) pole imetamisega mitte kaal langema hakanud vaid hoopis veel rohkem tõusnud ~5 kg. Lisaks teeb ka see teeb muret. Olen 163 cm ja 76kg. Kas see kõik võiks olla kuidagi seotud mu madala veresuhkruga?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult ei ole veresuhkur 3 mmol/l terve inimese jaoks liialt madal väärtus (tühjakõhu normiväärtus 3,3-5,5 mmol/l) ega põhjusta mingeid vaevusi. Arvan, et Teie hommikuse halva enesetunde põhjuseid tuleb mujalt otsida. Ka ei ole kaalutõusu põhjuseks tõenäoliselt liigmadal veresuhkur.
Igaks juhuks soovitan perearsti juures teha mõne aja pärast korduv tühjakõhu veresuhkru analüüs (kindlasti veeniverest), et kahtlusi hajutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos