VÄIKE KASV 23.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

TERE MU LAPS ON 11 AASTANE JA ON 138 CM JA KAALUB 25KG KAS SEE ON NORMAALNE EGA MA EI MURETSE KAALU PÄRAST AGA JUST KASVU PÄRAST KAS ON VÕIMALIK KUSKIL TEHA UURINGUID KAS TA VEEL IKKA KASVAB

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mis soost on Teie laps (poeg- ja tütarlaste kasvukõverad on erinevad)? Kui palju on laps viimase aasta jooksul kasvanud? Kui pikad on vanemad? Kas laps on terve?
Eelpool mõned küsimused, mida võiksite perearstiga läbi arutada. Pikkuse poolest jääb Teie laps omavanuste normivahemikku (keskmisest küll veidi allapoole), kaalu on veidi vähe. Vajadusel annab perearst Teile saatekirja lasteendokrinoloogile Tallinnas või Tartus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.