tsüst ja temperatuurikõikumised 04.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29a. naisterahvas. Rase pole olnud.
Mure selline. Pool aastat tagasi tekkis väike palavik (37,6). Andsin uriini- ja vereproovi, põletikke ei täheldatud. Kohe käisin ka naistearsti juures, proovid korras. Siis 2x ultrahelis, esimest korda kõhuga, neeru kaja natuke nõrk, aga muidu OK. Siis kilpnäärmega, avastati tilluke tsüst - 3mm. Olen aru saanud, et selline asi ei tohiks mingeid probleeme tekitada ja ka mitte ohtlik olla. Kuid kas on võimalik, et see võiks tekitada mulle probleeme? Tehti veel ka vereproov kilpnäärme kohta, väideti, et asi normi piires. Ainukesed sümtomid mis mul on, on järgmised: temperatuur 37,2-37,6, vahel harva väga tugev pearinglus, aeg-ajalt käte värisemine, vahel lihaste ja liigeste (puusade ja põlvede) nõrgemad valud, ja tugev higistamine koos kõrgema temperatuuriga
Hakkasin oma temperatuurikõikumisi jälgima. Temperatuur tõuseb 37,6 peale mentruatsioonitsükli II pooles, 14. päevast alates, menstruatsiooni lõpus langeb u. nädalaks ja siis uuesti tõuseb. Kõige hullem pearinglus tabab mind ka 13.-15. tsükli päeval. Jääb mulje, justkui mingid hormooni möllavad, aga analüüs oli korras. Samas ka naistearsti analüüside järgi oli kõik korras. Ehk oskate suunata, mida edasi teha. Pea on mul veel uurimata:) Võtsin vahepeal pausi:)

Parimat!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärmehormoonid on korras ja ultraheliuuringul ainus leid 3mm tsüstike, on Teie kilpnääre terve ja vaevuste põhjuseks olla ei saa. Samuti ei ole regulaarse menstruaaltsükli puhul alust kahtlustada hormonaalseid häireid sugunäärmete talitluses. Kui perearst palaviku põhjust ei leia, paluge saatekirja sisehaiguste arsti vastuvõtule. Võimalik, et palaviku põhjuse selgitamiseks on vajalikud uuringud haiglas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.