Paastumine 04.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29 aastane naine. Küsimus, et kas keskmisest kõrgema kolesteroolitasemega (üld 6,75 mmol) on soovitav läbida lühiajalist (ca 7 päeva) paastu? Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Paastuda võite küll. Kas ja kui oluliselt see Teie kolesterooli väärtust langetab ja kaua mõju püsib, ei oska ette öelda. Mingit pikemaajalist toimet kolesterooli väärtustele lühiajalisel paastul ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.