kilpnäärme ultraheliuuring 28.06.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, palun selgitage, mida tähendavad kilpnäärme ultraheliuuringu tulemused: Kilpnäärme ehhostruktuur on ebaühtlane, ehhogeensus langenud. Istmus 2.9 mm, Parem sagar 1.8*1,5*4,4 maht 6,2 cm3, vasak sagar 1,6*1,5*4,1 maht 5.1 cm3, strukt. muutused. Endokrinoologi juurde läksin oma vererõhu pärast, natuke kõrge on. Arst läks puhkusele päris pikaks ajaks, nüüd pabistan, äkki tegemist on seal kasvajatega. Olen mees, 38 a.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasvajast ei ole ultraheliuuringu tulemuses jälgegi. Teie kilpnääre on normisuurune. Ebaühtlane ehhostruktuur ja langenud ehhogeensus võivad viidata kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Selle kinnitamiseks või välistamiseks on vajalik antikehade tiitri määramine veres (vereproov). Võimalik, et Teie tohter on selle juba Teile teinudki. Igal juhul ei ole muretsemiseks põhjust ja võite oma arsti rahulikult puhkuselt ära oodata. Vererõhu tõusuga ei ole Teie kilpnäärme ultrahelileiul mingit seost.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.