kiiritusravi 15.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,
natuke vähem kui kuu aega tagasi käisin kiiritusravil.esimene ravi ei andnud soovitud tulemust.tegu kilpnäärme kasvajaga..kilpnääre eemaldatud.hetkel l-thyroxin´i ravi taastatud.(3 nädalat 150 iga päev)
mure nimelt selline,et kolmandat päeva on mu silmad väga paistes,punased ja tulitavad.huuled kipitavad.samuti kätel on kohati mingid villid mis kipitavad.
kõige rohkem teevad muret silmad.olen teinud kummelikompressi ja natuke nagu päeva peale tõmbavad tagasi.öösel päris hästi kipitavad.
mis mul annaks ette võtta?loodan,et asi mingil ajal taandub.
oskate soovitada mingit ravikuuri või vitamiine?
ette tänades,
maali!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda silmaarstile. Saatekirja pole tarvis. Silmade punetus ja kipitamine pole seotud kiiritusraviga, pigem võib olla tegemist mingi allergilise reaktsiooniga. Kui järjekorrad on pikad, soovitan pöörduda Tallinna Silmakliiniku või TÜK Silmakliiniku vastuvõtutuppa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.