Kilpnäärme hormoonide kontroll 11.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
49 aastasele naisterahvale on tehtud kilpnäärme ultraheli uuring, kus leiti kilpnäärme suurenemine vähesel määral, erineva suurusega sõlmed ning kolded. Endokrinoloog tegi lisaks vereproovi, mis näitas, et TSH on normis ja punktsiooni, mis näitas et tegu pole pahaloomuliste sõlmekestega. Väidetavalt ükski neist väikestest muudatustest enesetunnet halvendada ei saa...
aga tekkis küsimus kuidas tehakse kindlaks, et kilpnäärmes toimivate hormoonide "tasemega" on kõik korras? Kas seda näeb vereproovist ja mis näitajad need on (kuidas neid nimetatakse)?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mul on rõõm tõdeda, et Teid on igati asjakohaselt ja piisavalt uuritud. Vereprooviga tehti kindlaks kilpnäärmehormoonide tase, ultraheliuuringuga kilpnäärme maht ja sõlmede olemasolu, punktsiooniga välistati pahaloomulisuse kahtlus. Tulemuste järgi (hormoonid korras, kilpnääre minimaalselt suurenenud, pahaloomulisi muutusi ei esine) Te ravi ei vaja ja kilpnääre Teile mingeid vaevusi põhjustada ei saa.
Halva enesetunde põhjusi tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.