Suu kuivamine/Soolane maitse suus 07.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on juba paar kuud olnud probleemiks mõru maitse suus.
Viimased 2 nädalat on see asendunud hästi tugeva soolase maitsega.
Maouuringud on tehtud,kõik on korras.Samuti on veresuhkur(hommikune)
korras.Soolane maitse on väga häiriv ja see eritub süljega.
Öösiti ärkan selle peale, et suu on hästi kuiv.Samas janutunnet tugevat ei ole.
Milles võib olla probleem?
Ette tänades 39 a.naine

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühelegi endokriinhaigusele sarnased maitsemuutused küll ei osuta. Mõru maitset suus põhjustavad kõige sagedamini sapieritushäired, maitsemuutused võivad seostuda ka näiteks verevaeguse ehk aneemiaga. Probleemi püsimisel arutage seda veelkord oma perearstiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.