Mis minuga toimub? 06.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen umbes 1 kuuga juude võtnud 5 kg, kuigi söön väga tervislikult (hommikuks müsli ja piim, lõunaks hautatud juurviljad ja kartul jne). Mul on pidevat janu, joon umbes 2 liitrit päevas ainult vett. Igal õhtul ja hommikul olen hädas tursetega jalgadel ja kätel. Just nagu oleks vesi kehas sees, nahk on trimmis ümber kere ja sügeleb. Mul esineb ka unehäireid.
Perearsti juures tehti mulle vere- ja uriiniproov. Nii kilpnäärme, kui neerudega on kõik korras. Kõik tulemused, peale kolesterooli, olid suurepärased.
Ehk oskate mind aidata ja soovitada, kuhu pöörduda. Või anda aimu, millega tegu võiks olla.
Aitäh!

T.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid nägemata ja ühegi uuringu vastust teadmata ei oska küll tursete (tõenäoliselt on ka kiires kaalutõusus suur osa kogunenud vedelikul) põhjustest midagi arvata. Soovitada võiks loobuda forsseeritud vedelikutarbimisest ja juua lihtsalt koos tavaliste söögikordadega tavaline kogus. Endokrinoloogilisest seisukohast võiks soovitada teha veresuhkru ja kilpnäärme hormoonanalüüs. Tervitades,
dr. Anu Ambos.