kilpnääre ja uni 06.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

mul on ära lõigatud parempoolne kilpnääre,teine on alles,mingeid rohtusid ei kasuta.Tunnen,et tahan palju magada,näit.10-11 ja isegi 12 tundi.Kurtsin ka perearstile,tema ütles et see võib olla mõne eripära ja ei peaks muretsema,aga ma ju magangi nii oma vaba aja kõik maha.peale töölt tulemist ei jõuagi eriti midagi teha,kell 7-8 on juba uni.Ka kehakaal kipub tõusma,kas seda võib ka põhjustada laisk ainevahetus.Vereproovi põhjal öeldi,et kõik on korras.Kas ikka on või peaksin kuhugile mujale pöörduma,sest ma olen ikka tõeliselt väsinud ja unine,tihtipeale haigutan juba enne tööpäeva lõppu.Olen 47a.naine.Tänan,kui oskate midagi vastata.Anne

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kroonilise väsimuse ja unisuse põhjuseid on ka teisi peale kilpnäärme alatalitluse (näiteks rasvumisest põhjustatud kopsude hingamispinna vähenemine ning hapnikuvaegus; uneapnoe, mis ei lase öösiti korralikult magada ja muudab inimese päeval uniseks jne.). Kui kilpnäärme üks sagar on alles ja hormoonanalüüs korras, ei ole kilpnäärme pärast põhjust muretseda. Soovitan pigem pöörduda oma kaebustega SA PER Mustamäe haiglasse dr. Sõõru vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.