insuliini hulk veres 03.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere tunnen ennast juba pikka aega halvasti peale söömist lasin teha glükoosi testi testi tulemused olid veresuhkur oli tühja kõhuga 4,2 1t pärast 8,5 2t pärast 7,8 insuliin oli tühja kõhuga 2 1t pärast oli 55,7 2t pärast 76,9 arst soovitas loobuda magusast ja süüa väikeste portsionitena ta ütles et insuliin tõuseb liiga palju ja hakkab veresuhkrut alla suruma TSH oli1,740 0,4-4,0 tahaks nõu mis toiduained tõstavad vähem insuliini kui vähe on vähe süüa olen väga liikuva tööga seotud kas veresuhkur võib ohtlikult allavajuda ilmselt võib ma püüan süüa kohe kui paha hakkab ma lähen tihti peale söömist 2-3 tunni pärast näost punaseks siis vist veresuhkur on vga madal sest kui ma söön hakkab parem olen suhteliselt väikese kaaluga 158 pikk ja kaalun 50kg kas selline ins ebakõla organismis võib olla tingitud valedest toitumisharjumistest paha enesetunde tõttu arvan ka et olen liiga vähe söönud võrreldes sellega palju ma liigun mul on samas ka men tsükkli häired gün soovitas mõne kilo juurde süüa ei tea kuidas see võimalik on sellise dieediga tahaks teada mis normaalne ins hulk veres on ja kas see võib ohtlikult kõrgeks minna palun seletust sellisele olukorrale loodan saada oma küsimustele vastust ja mida soovitate süüa või peaksin veel mingid uuringud tegema ette tänades mare

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie liigendamata ja kirjavahemärkideta sõnadevoolust polnud just kerge aru saada, kuid tegin oma parima.
Teil määratud veresuhkru väärtused on täiesti normi piires, ei liiga kõrged, ega liiga madalad. Insuliini määramisel sellises kontekstis puudub mõte, sest vere insuliinisisaldus varieerub väga suurtes piirides ja sellest mingeid järeldusi teha ei saa. Ka Teil määratud kilpnäärmehormoon on korras ja pikkuse/kehakaalu suhe normis. Seega ei leia ma Teie kirjast midagi, mis võiks olla Teie halva enesetunde põhjuseks.
Kaalu tahtlik juurde võtmine on peaaegu sama raske kui kaalu langetamine. Pigem soovitan lihtsalt tervislikult toituda, sportida ja piisavalt puhata. Lühiajalise tsüklihäire põhjuseks võib olla ka psüühiline stress jms.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.