reductili kapslid ja kilokalorid 29.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas on võimalik kuskilt internetist vaadata või on müügil mõni raamat kust saaks teada erinevate toiduainete kilokalorimäära?
Arst kirjutas reductili kapslid, ööpäevas tohib tarbida 1600 kilokalorit, aga mul tekib probleeme just teadmiste vallas et palju miski annab. Näiteks puuviljad, juurviljad. Poes on nad lahtiselt ja ei ole võimalik lugeda pakendi pealt.

Ette tänades,

Piret

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan osta siin-seal raamatukauplustes veel saadaolev "Väike kaloriraamat", mis on tegelikult mõeldud noortele, kuid kõlbab kasutamiseks kõigile. Arvan, et hästivarustatud raamatukauplustes on taolisi veelgi. Inernetisaiti ei oska momendil soovitada. Ka kaalujälgijad õpetavad määrama toitude energiasisaldust, küll veidi teise "punktisüsteemi" alusel.
Kahjuks ei ole ma toitumisspetsialist ja dieediga tegelen niivõrd, kuivõrd seda vajavad suhkruhaiged. Isiklikult arvan, et toored puuviljad-juurviljad võite isegi kaloriarvestusest välja jätta ja neid süüa n-ö. peale kauba.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.