täpsustus 06.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Leid- toksiline struuma paremas sagaras mis pärsib ülejäänud kilpnäärme koe talitlust.Joodi neeldumine kilpnäärme koes 24 t möödudes 25%.Saadeti oma arsti juurde tagasi - järjekord on aga üle 2kuu.Mida see diagnoos ütleb?Kas peaks midagi kohe tegema või on aega küll?Olen nagu Polkovniku lesk- lisaks proteiin C puudujääk organismis, mille tõttu võtan 1,5 tabl. marevani päevas.Nüüd juba pool aastat näpu- ja varba otsad valutavad - 2* sissekasvanud küünt lõigatud- ühe korra ei saanud tuimaks, teise korra oli tuimestuse üle minnes nii meeletu valu, et hakkas mõistusele.Hüppeliigese siseküljel nahk on imeõhuke ja tumepunane(nagu verevalumil) ja mitu korda mädanema läinud.Siis on mul vahel tasakaalu häired- voodi tuleb vastu,olen pikali,oksendan, pead liigutada ei saa....
Järsku pole mul midagi viga ja kõik on seletatav kilpnäärme hälbega????

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas peate midagi tegema või ei, sõltub hormoonanalüüsist. Kui kilpnäärmehormoonide tase on ülemäära kõrge ja tegemist on kilpnäärme ületalitlusega, on vajalik radiojood- või operatiivne ravi. Kui kilpnäärmehormoonid on korras ja talitlus normis, pole koheselt midagi vaja ette võtta ja jääte tõenäoliselt jälgimisele. Trombivalmidus ja sissekasvanud küüned siin asjasse ei puutu, need pole kilpnäärmega kuidagi seotud.
Arvan, et võite oma järjekorra ära oodata ja siis koos omaarstiga edaspidist ravi planeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.