sagarate möödud 05.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! TSH on 0,84 ja möödud on: VASAK 18*22*43 mm ja maht 9ml ja PAREM 19*21*51 mm ja maht 10.9 Kas see on normaalne? Arst ütles,et suurenenud,kuid hullu misdagi pole. Diagnoosiks oli Thypertr gl thyr 2 diffusa eüth.( kirjapildis pole kindel,ei saa hästi aru tähtedest)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on normis. Kilpnääre on mahult minimaalselt suurenenud (maht Teil 20ml, norm naistel kuni 18ml - tõenäoliselt olete naine?).
Igaks juhuks võiks määrata ka TPO antikehad kroonilise türeoidiidi välistamiseks.
Nii või teisiti, ravi Te ei vaja ja kilpnääre Teile mingeid vaevusi ei põhjusta. Soovitav ultraheliuuring korduvalt 1-2 aasta möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.