vähene suurenemine 03.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!! Olen 27 aastane naine ja 2003 aasta jaanuaris käisin ultrahelis ja sealt sellised numbrid.
Parem 2.04cm, 3.80cm, 1.61cm, vol 6.53 cc.
Vasak 3.75 cm, 1.71, 9.16 cm, 5.3 kuup cm. Kas need numbrid on normis?
Tsh oli arsti väitel korras. Kael on nüüd jämedamaks muutunud,kuiv nahk,unisus,ülekaal 15 kg ja koguneb see rasvkude peamiselt kõhule.( nagu 5 kuud rase oleks)köhatan pidevalt(klimp nagu oleks kurgus), higistan kahh veidi rohkem,kui varem.Kas Oleks vaja minna endokrinoloogi vastuvõtule? Kui suured need numbrid olema peavad,et neid enam normaalseteks ei peeta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnääre on ultraheliuuringul täiesti normisuurune - maht 11,8ml (norm kuni 18ml). Ka hormoonanalüüsid on korras. Tehtud uuringute alusel ma Teil kilpnäärmehaigust ei näe. Seega on kaaluprobleem, nahakuivus jne. põhjustatud millestki muust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.