päevade ärajäämine 22.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! olen 16 aastane tüdruk. Mul algasid päevad 14 aastaselt, u pool aastat käisid regulaarselt ja siis jäid ära. Praeguseks pole mul päevi olnud u 10 kuud.Olen käinud 1 korra naistearsti juures, sain looduslikke preparaate, mis olid midagi hormoontablettide sarnast. pikkust on mul 178 cm ja kaal 65kg. võib see olla seotud kilpnäärmega kuidagi?
aitäh vastamast!
murelik maria

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mentruaaltsükkel on esimestel aastatel sageli korrapäratu ja võib esineda 1-2 kuulisi pause. 10 kuud on siiski pikk aeg ja seetõttu soovitan teha vajalikud uuringud. Esmalt pöörduge uuesti oma günekoloogi juurde ja selgitage, et looduslikest preparaatidest ei ole abi olnud. Arvan, et günekoloog määrab seekord ka hormoonuuringud ja nii võib teiste seas ka kilpnäärmehormoone kontrollida. Teie kehakaal ei ole Teie pikkust arvestades liiga väike (KMI 20,5) ja see ei tohiks regulaarse tsükli kujunemisel probleemiks olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.