kilpnäärme vastased antikehad 24.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu diagnoos on krooniline autoimmuunne türeoidiit, subkliiniline hüpotüroos. L-thyroxini raviga on kerge alatalitus saanud kenasti kontrolli alla. Muret teeb aga endiselt kõrge antikehade tiiter - hetkel üle 700, aasta tagasi 935. Üldse sattusin endokrinoloogi juurde seoses rasedus peetumisega. Nüüd ei ole 2 aastat õnnestunud enam rasestuda, kuigi olen läbinud kõikvõimalikud uuringud ja ravid (k.a. laparoskoopia), kus on mind terveks tunnistatud. Samuti on mul juba olemas 2 last, kuid väga ootame kolmandat.
Siit küsimus, kas kõrge antikehade tiiter võib põhjustada viljatust? Kas tõesti nende vastu midagi ette võtta ei saa, et õnnestuks veel rasestuda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõrge antikehade tiiter on kroonilise türeoidiidi marker, mis jääb saatma Teid kogu eluks ja raviga seda mõjutada ei ole võimalik. Kõrge antikehade tiiter ei mõjuta kuidagi fertiilsust ja sellel ei ole ka mingeid teisi iseseisvaid kahjulikke mõjusid. Õieti ei olegi selle näitaja korduval määramisel olulist mõtet, kuna selle dünaamika kliinilist tähendust ei oma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.