kehakaal 01.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen aastaid vaevelnud kõhukinnisuse käes. Kasutan pidevalt erinevaid abivahendeid, et vähegi normaalsemalt ennast tunda. Samas kehakaal vaikselt suureneb kogu aeg. Olen pöördunun murega perearsti poole, kes soovitab tervislikult toituda ja sporti teha. Olen sporti teinud regulaarselt juba umbes 15 aastat ja toitun ka normaalselt, aga probleem ei kao. Stressi tekkides läheb veel hullemaks. Esivanematelt olen ka võib-olla kalduvuse pärinud, sest nii vanaemal kui emal on vist selline probleem olnud, vanaisa oli ja ema on suhkruhaiged. Kas Teie saate sellise probleemi puhul aidata? Ma ei tea, millise spetsialisti poole pöörduda.
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda esmalt mao-soolearsti (gastroenteroloogi poole). Tema teeb esialgsed uuringud ja suunab vajadusel edasi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.