kui mehel on hypertyreoos 21.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Abikaasa , meesterahvas alustas radiojoodraviga, kas raviperioodi jooksul peaks hoiduma rasestumisest, soov on lapsi saada.
Kas ravikuur mõjutab mehe sperma kvaliteeti ?

Ette tänades Naine

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Radiojoodravi puhul pole tegemist kuuriga. Patsient saab radiojoodi ravikapsli sisse ühekordselt (sellele eelneb, tõsi küll, üliväikese radiojoodi annuse proovineelamine). Radiojoodi toime kilpnäärmes kestab kuid (raviefekti hindame 6 kuu möödudes), kuid väljapoole kilpnäärmekudet kiirgus ei ulatu.
Naistel soovitame 6 kuud peale ravikapsli neelamist rasedusest hoiduda. Rohkem küll hormonaalse seisundi ebastabiilsuse kui kiirituskoormuse tõttu. Meestel selliseid piiranguid ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.