17 aastasel poisil striiad 19.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu 17 aastasel pojal (182pikk, 75 kg) on tekkinud ülaseljale ja puusale üksikud tumedad striiad. Alguses tekkisid need ülaseljale ja ma ei näinud selles probleemi, arvasin, et võibolla on kuidagi ennast venitanud. Nüüd aga puusale, sellised põiki mitte pikkupidi nagu naistel rasedusarmid. Ta on olnud kiire arenguga. Juba teist aastat ajab habet, higistab üsna tugevalt, vinnid hakkavad juba vähenema, aga rasueritus on suur - juukseid peab ikka
iga päev pesema, muidu oleks need väga rasvased. Puberteet hakkas varakult. Pidevalt on tal janu. Kurdab ka ülaselja valu. Minu küsimus oleks selline, et kas need sümptomid võivad viidata neerupealsete ületalitusele või kilpnäärme haigusele. Või pole põhjust muretseda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehaigusele striiad küll iseloomulikud ei ole. Tõenäoliselt on nende tekkimise põhjuseks Teie poja kiire kasv, kuid kuna esineb ka muid kaebusi, soovitan neid siiski perearstile näidata. Vajadusel teeb perearst ka esmased analüüsid ja suunab spetsialisti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.