kilnäärme hormoon suurenenud 08.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Ambos, perearst tegi mulle verepildi ja helistas nüüd, et kilpnäärme hormoon on üle normi (kui ma õigesti aru sain), teine kilpnäärme näitaja olevat korras nagu ka muu vereproov. Olen 47 aastane naine ja viimasel ajal tunnen tsüklihäireid ja meeleolulangust, mida perearstile ka kaebasin. Mingeid muid kaebusi mul nagu pole, ja ma ka ei tea, mida peaksin kilpnäärme pärast kaebama või tundma. Arsti juurde on numbreid alles novembriks. Kas peaksin muretsema ja üritama tasulisse vastuvõttu? Ma arvan, et mul varem pole seda analüüsi kunagi tehtud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui teisi vaevusi peale tsüklihäirete ja meeleolulanguse ei ole, pole tõenäoliselt põhjust kiirustada ja vastuvõtule võib tulla plaanilises korras novembrikuus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.