Murelik 17.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere uuesti! Tänan teie vastuse eest: ma kirjutades tegin vea, olen 164 mitte 154cm ja seega on 49 kg liiga vähe! Külma ja kuumatunne on pidevalt ja siis lisaks ka valusad liigesed ja peavalu koos pööritustega.Veel kuu aega tagasi olin aga hoopiski 54 kg... kas teie arvates on see norm, kui rasedus järjest kasvab, aga kaal langeb? Tänan veelkord!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Kui olete tõepoolest 10 cm pikem, kui alguses kirjutasite, on 49kg loomulikult vähevõitu.
Seega, nagu juba varem vastatud, paluge määrata perearstil veeniverest kilpnäärme hormoonid (piisab ka ühest näitajast). Kui kilpnäärme ületalitlus kinnitust ei leia, soovitan nõu pidada ka günekoloogiga raseduse kulu iseärasuste suhtes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.