Endokronoloogi vahetamine 02.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen I tüübi diabeetik ja elan kohas, kus töötab põhimõtteliselt ainult üks endokrinoloog. Kas ma pean jääma just tema juures käima või võin ma pöörduda endokrinoloogi juurde ka mõnes teises linnas? Kuidas ma seda "vahetust" peaksin korraldama?
Margit

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Te ei pea kindlasti käima Teie elukoha läheduses töötava endokrinoloogi juures. Võite endale valida arsti Tallinnas, Tartus või mõnes teises linnas. Loomulikult tähendab see pikemat sõitu arsti vastuvõtule, kuid tänapäeval saab probleemile lahenduse sageli ka telefoni või e-maili teel.
Arsti vahetamiseks paluge elukohajärgsest polikliinikust väljavõte lühikese haiguskulu kirjelduse ja viimaste tehtud uuringute vastustega. Pange ennast kirja Teie poolt valitud tohtri vastuvõtule. Esimesel korral oleks hea ka saatekiri perearstilt. Hiljem lepite oma uue arstiga kokku, kui tihti Te teda külastate ja kuidas ühendust peate. Esimest korda uue tohtri vastuvõtule minnes olgu kaasas isikut tõendav dokument.
Ongi kõik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.